Czekając na miłość. Tą prawdziwą

Miłosny falstart

Roma F. Fiszer prezentuje czytelnikom swoją najnowszą powieść obyczajową “Amulet” (https://www.taniaksiazka.pl/amulet-roma-j-fiszer-p-1385242.html). Historia będzie się toczyć w około dziewczyny, która ma problemy z podejmowaniem decyzji. Razem z nią przemierzymy Polskę wzdłuż i wszerz, oddamy się dywagacjom o prawdziwej naturze miłości i znajdziemy swoją drugą połowę. Niekoniecznie na ślubnym kobiercu.

Marta, główna bohaterka, nie może doczekać się swojego ślubu. Wszystko zaplanowała tak, jak zawsze marzyła. Jej wybranek ma co prawda swoje wady, ale Marta stara się o nich zbyt dużo nie rozmyślać. Ma nadzieję, że wszystko zmieni się, jak za dotknięciem magicznej różdżki, zaraz po ślubie. Podczas nocy poślubnej czeka ją nie lada rozczarowanie, ponieważ jej świeżo upieczony małżonek przedstawia jej listę zasad, wedle których będzie funkcjonował ich związek. Bohaterka nie była na to gotowa i dopiero podczas tej rozmowy zaczyna do niej docierać, że wszystkie znaki na niebie i ziemi przestrzegały ją przed takim przebiegiem wydarzeń. W emocjach wykrzykuje, że nie chce takiego życia. Albo takie, albo osobne, ma wybierać. By dać sobie czas do namysłu wyjeżdża w Tatry, by na spokojnie zastanowić się, czy tego rodzaju związek ma sens.

Nieoczekiwana zmiana

Podczas spaceru po górskim szlaku dziewczyna ma wypadek i traci przytomność. Obudzi się w ramionach przystojnego nieznajomego, który dodatkowo zamiast ją pocieszyć będzie prawił jej morały, że góry nie są dla każdego. Marta z początku nawet nie zauważy, że zerwie mu z szyi amulet, który nosi na szczęście. Kiedy oboje ochłoną wdadzą się w dyskusje, która bardzo szybko zamieni się w zauroczenie i fascynację. Ponieważ wszystko zaczyna się dziać zbyt szybko bohaterka postanawia znowu wyjechać, tym razem jak najdalej, by nie kusiło ją powracanie do miasteczka i odszukanie niezwykle przystojnego ratownika górskiego. Wyjeżdża aż do Zatoki Puckiej, gdzie zastanawia się jak szalonym pomysłem jest wdawanie się w nowy związek. W ręce cały czas mocno ściska amulet, którego nie oddała.

Od samego początku mamy nadzieję, że losy bohaterki skończą się dobrze. Czytelnik bardzo szybko czuje do niej sympatię i stara się jej kibicować, nawet w momentach, gdy podejmuje irracjonalne decyzje. Historia miłosna przeprowadzona jest delikatnie i ze smakiem, jest pełna uniesień i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. To piękna opowieść o sile uczuć oraz o tym, że to nie my, a właśnie miłość, decyduje o tym, kiedy uderzy i z jaką siłą.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com