Miłość czeka cierpliwie

Do dwóch razy sztuka

Amulet” to nowa propozycja wydawnicza od Romy F. Fiszer, autorki znanej polskiemu czytelnikowi za sprawą szeregu poczytnych powieści z gatunku obyczajowego i romansu. Tym razem będziemy towarzyszyć Marcie, dość zagubionej dziewczynie, która będzie musiała podjąć kilka ważnych decyzji. Przede wszystkim źle oceni zaangażowanie swojego narzeczonego w związek i zignoruje wszystkie czerwone światła, które będą się pojawiały aż do dnia ślubu. Podczas nocy poślubnej, którą zamierzała spędzić zupełnie inaczej, dowiaduje się, że jej mąż ma wobec niej plany. Kiedy je przedstawia dziewczyna czuje się zamykana w klatce, która pełna jest zasad i obostrzeń, o których nigdy wcześniej nie rozmawiali. Postanawia udać się w podróż w Tatry, by przemyśleć, czy związek będzie miał szansę przetrwać.

Podczas pobytu w górach Marta spędza czas na zastanawianiu się co dalej, ale cały czas serce podpowiada jej jak mocno kocha swojego męża. Wie już, że nie będzie z nim w pełni szczęśliwa, ale nie umie pozbyć się silnego uczucia. Podczas jednego ze swoich długich spacerów niefortunnie się wywróci i straci przytomność, a od większego nieszczęścia będzie musiał uratować ją niezwykle przystojny nieznajomy.

Decyzja numer dwa

Wybawcą bohaterki okazuje się być ratownik górski, któremu dziewczyna przez przypadek zrywa amulet z szyi. Mężczyzna tłumaczy jej, że góry nie są bezpiecznym miejscem dla kogoś, kto rozlicza się ze swoją przeszłością. Między dwójką natychmiast zaiskrzy, jednak oboje nie mogą w pełni oddać się uczuciu, ze względu na swoje zawiłe sytuacje związkowe. Jedno nie jest w stanie zaufać, drugie ma wrażenie, że nie wie, czy jeszcze znajdzie szczęście. By nie komplikować spraw zbyt mocno Marta stwierdza, że wyjedzie na drugi koniec Polski. W Zatoce Puckiej oddaje się tęsknocie i rozmyśla o ratowniku, którego amulet cały czas trzyma w rękach. Mocno, coraz mocniej. W końcu podejmuje odważną decyzję, niezwykle szaloną, ale przynajmniej wie, że dzięki niej będzie szczęśliwa. Wreszcie.

Książka jest niezwykle lekką i przyjemną lekturą, opisującą prawdziwą naturę miłości, to, że przychodzi znienacka, nie pyta o zdanie i komplikuje życie dwojga ludzi. Bohaterka będzie borykała się z szeregiem emocji, od akceptacji nieudanego małżeństwa po chęć wolności. Fabuła rozwija się dość szybko i gna w stronę zakończenia, nostalgicznie zwalniając przy opisach miłosnych uniesień. To piękna opowieść o tym, że warto słuchać głosu serca, chociażby się wydawało, że podpowiada przedziwne i nonsensowne z pozoru rozwiązania.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com